ZVESTI mapujú život Slovákov v Melbourne

Časopis slovenskej komunity v Melbourne ZVESTI prináša v prvom tohtoročnom čísle zaujímavé informácie z viacerých oblastí. Zvesti vydávajú naši krajania s finančnou podporou Úradu pre Slovákov žijúcich v zahraničí. Z najnovšieho čísla Zvestí, ktoré aj vo formáte PDF upútajú pozornosť nápaditejšou grafikou, vyberáme.

Australia Day 2014 Melbourne: už po štvrtý raz sa pochod konal aj s hojnou účasťou Slovákov žijúcich v Melbourne a okolí.

Stretnutie krajanov na Veľvyslanectve SR v Canberre: po prvý raz s novým veľvyslancom, Jeho Excelenciou pánom Igorom Barthom.

V rubrike Profil z našej komunity: pani Olinka Pešková, rodená Bandová – aj v písomných spomienkach spisovateľa  Pavla Hrtúsa Jurinu.

Australian Open 2014 plný prekvapení: tenisový grandslam v Melbourne, ochutený krásnou finálovou účasťou Slovenky Dominiky Cibulkovej, aj cez prizmu zážitkov dvoch tenisovo naladených rodín – Bučkovcov a Kovarčíkovcov.

Ako sme sa v tábore učili slovenčinu: až okolo 50 austrál­skych Slovákov, ale už aj rodených Austrálčanov, sa koncom novembra 2013 zišlo na 1. slovenskom tábore, ktorý usporiadala Slovenská detská beseda pod záštitou ZASV v krásnom prostredí CYC The Island na ostrove Phillip Island vo Viktórii.  Tábor bol určený pre deti, rodičov a priateľov Slovenskej detskej besedy v Melbourne. Ako to v ňom vyzeralo?

 

O tom všetkom, o jubilujúcej storočnej Slovenke pani Suzanne Yurcina, ale aj o mnohom inom čítajte v časopise slovenskej komunity v Melbourne ZVESTI!

 

ZVESTI  1