Demokratický zväz Slovákov a Čechov v Rumunsku srdečne pozýva sólistov slovenských ľudových piesní na 23. ročník celodolnozemskej prehliadky Cez Nadlak je… 2023. Záujemcovia môžu svoju účasť potvrdiť elektronickou prihláškou najneskôr do 28. augusta 2023.

Prosíme, aby ste prihlášky posielali VÝLUČNE na mailovú adresu: jucancristina@yahoo.com.

Aradská oblasť Demokratického zväzu Slovákov a Čechov v Rumunsku usporiada v období od 21. – 24. septembra 2023 v Nadlaku 23. Prehliadku sólistov slovenskej ľudovej piesne Cez Nadlak je… Pri tejto príležitosti pozývame na prehliadku aj jedného alebo dvoch sólistov z Vašej lokality (školy alebo organizácie). Spevákov môže sprevádzať maximálne jedna osoba.

Prosíme, aby ste nám účasť na prehliadke obratom písomne potvrdili na priloženej prihláške a zároveň zaslali aj znotovaný materiál alebo audionahrávku dvoch piesní – jedna pomalá a jedna rýchla (viď pravidlá) – s ktorými Vaši sólisti vystúpia v rámci programu (pre podrobnejšie informácie – priložené materiály).

Organizátori zabezpečujú pre účastníkov ubytovanie a stravu na celú dobu pobytu. Cestovné a poistenie hradí vysielajúca strana alebo účastník.

Poznamenávame, že prítomnosť účastníkov v Nadlaku od štvrtka do nedele je nutná, pretože každý súťažiaci skúša s orchestrom vo štvrtok, zúčastňuje sa skúšok v piatok a sobotu, vystupuje v rámci súťažných koncertov v piatok a sobotu (každý deň po jednej piesni) a v nedeľu sa zúčastňuje galakoncertu a vyhlásenia výsledkov.

Potvrdenie o účasti a znotovaný materiál (prípadne audionahrávku) prosíme odoslať najneskôr do 28. augusta 2023.
Prihlášku a znotovaný materiál prosíme zaslať elektronicky (mailom) na adresu: jucancristina@yahoo.com

 

Pozvánka Cez Nadlak je… 2023 (pdf)

Pravidlá Cez Nadlak je… 2023 (doc)

Prihláška Cez Nadlak je… 2023 (doc)

 

Priebeh minuloročnej prehliadky Cez Nadlak je… 2022 si môžete pozrieť na fotografiách na portáli Kulpin.net:
https://www.kulpin.net/slovenske-insitne-umenie-zo-srbska-srbsky-jazyk/22-aktuality/aktuality/11756-nina-francistyova-vitazka-cez-nadlak-je

 

 

Foto: Udscr Nădlac Dzsčr Nadlak