Naši a svetoví v RTVS: pesničkárka Jana Andevská

V piatok 11. marca odštartoval vo veľkej sále Slovenského rozhlasu v Bratislave trojdňový hudobný festival Rádiohlavy, spojený s udeľovaním hudobných cien Radio_Head Awards. V sobotu podvečer pódium patrilo aj mladej slovenskej pesničkárke Jane Andevskej so skupinou. Kto je Jana Andevská ?

Skladateľka, speváčka, multiinštrumentalistka? Študovala v Bratislave, aj v New Yorku. Dokonca za morom prežila 12 rokov. A jej meno sa spája aj s prestížnou hudobnou cenou Grammy. Ľubica Hargašová, redaktorka Radia Slovakia International RTVS, sa s ňou stretla vo víkendovom dedinskom domčeku neďaleko Trnavy.

Stiahnuť audio súbor

Málokto vie, že speváčka, skladateľka a multiinštumetalistka Jana Andevská sa v detstve rozhodovala medzi atletikou a husľami. Mama rozhodla – husle. A dnes má za sebou koncerty vážnej hudby v prestížnych amerických sálach , nomináciu na cenu Grammy a najnovšie úspechy aj ako skladateľka a pesničkárka.

Stiahnuť audio súbor

Tak to je Jana Andevská- skladateľka, speváčka, multiinštumenalistka, ktorá to čoho sa pustí, to sa jej aj vydarí. Len tak ďalej.