Príbeh Slováka zo Sydney, ktorý preplával La Manche, na Rádiu SBS Melbourne

S novou príťažlivou ponukou slovenskej redakcie Rádia SBS Melbourne sa nám ohlásil jej šéfredaktor Andrej Bučko. Pravidelnú piatkovú  slovenskú mozaiku na Rádiu SBS Melbourne si môžu Slováci naprieč celým svetom “naladiť” kliknutím na jeho internetové vysielanie.

Najbližšie slovenské vysielanie v Rádiu SBS v piatok 2. augusta od 15. hodiny prinesie na digitálnej stanici SBS 3 okrem iného aj rozhovor s Petrom Dolníkom,  Slovákom žijúcim v Sydney. Peter Dolník (na titulnej fotografii) len ako piaty Slovák v histórii preplával tento mesiac kanál La Manche! V rozhovore s Andrejom Bučkom sa dozviete zaujímavé podrobnosti o príbehu i zákulisí plaveckého maratónu a zároveň aj o nevýslovnej vytrvalostnej športovej a ľudskej tortúre, ktorú musel Peter Dolník vo vlnách kanála La Manche na ceste k úspechu a zajedno i k sebaprekonaniu podstúpiť.

Vypočujte si rozhovor Andreja Bučka s Petrom Dolníkom na Rádiu SBS Melbourne:
 

http://www.sbs.com.au/yourlanguage/slovak/highlight/page/id/280595/t/Peter-Dolnik/

 

O Petrovi Dolníkovi, úspešnom Slovákovi zo Sydney, ktorému sa v júli tohto roku úspešne podarilo v individuálnom plaveckom vyrtrvalostnom maratóne zdolať kanál La Manche, čítajte na portáli slovenskezahranicie.sk v sekcii Reportáž/ Portrét:

http://www.slovenskezahranicie.sk/sk/krajania-informuju/379/peter-dolnik-slovak-zo-sydney-ktory-pokoril-zradne-vlny-kanala-la-manche

 

Foto: zilinskyvecernik.sk