S Pavlom Podolayom, našim krajanom v Nemecku, poslancom nemeckého parlamentu (AfD), sa v Rádiu SBS Slovak v Melbourne zhovára Andrej Bučko

Andrej Bučko, publicista, reportér a moderátor slovenského vysielania v austrálskom Rádiu SBS SLOVAK v Melbourne, sa každú nedeľu prihovára našim krajanom žijúcim v Austrálii a na Novom Zélande. Jeho mozaikové hodinovky sú inšpirujúce, keďže sa v publicistických formátoch, venuje nielen aktuálnym udalostiam krajanského sveta, ale aj podnetným a hlavne prínosným osobnostiam našej histórie i súčasnému dianiu na Slovensku. V nedeľu 6. septembra 2020 vo vysielaní Rádia SBS 2 v slovenskom jazyku odvysielal A. Bučko rozhovor s PAVLOM PODOLAYOM, krajanom žijúcim v Nemecku, poslancom Bundestagu za Alternatívu pre Nemecko (AfD).

 „Exkluzívny rozhovor rádia SBS Slovak s Pavlom Podolayom, federálnym poslancom nemeckého parlamentu za Alternatívu pre Nemecko (AfD), prvým Slovákom v Bundestagu. P. Podolay je bývalým čs. automobilovým pretekárom, čo prvý založil náš tím vo Formule 3, v ktorej kedysi v počiatkoch svojej ohromujúcej kariéry jazdila aj Michael Schumacher, neskoršia legenda Formuly 1. Pavol Podolay je zdravotným výskumníkom, čo stál po boku akademika Šišku počas prvej transplantácie srdca v Československu a strednej Európe vôbec. Zároveň je aj bývalým kandidátom na europoslanca SR za SaS, predsedom Nemecko-slovenskej obchodnej komory.

S Pavlom Podolayom hovoríme v Rádiu SBS Slovak o. i. aj o tom,
– aká bola jeho tohtotýždňová misia na Slovensku a v Rakúsku,
– ako zavádzajú médiá,
– ako dopadla povolená demonštrácia v Berlíne,
– o otáznej demokracii vo Viktórii,
– o uzurpovaní moci vládami v krajinách sveta vďaka koronavírusu,
– o možnom rozuzlení a odpovediach na najväčšie otázky po najdôležitejších amerických prezidentských voľbách.

Samozrejme, aj  o ďalších pálčivých témach,“ predoslal v avíze na časť relácie s podnetným interview s Pavlom Podolayom vedúci redaktor slovenského vysielania austrálskeho Rádia SBS 2 Andrej Bučko.

 

ROZHOVOR ANDREJA BUČKA S PAVLOM PODOLAYOM,

KRAJANOM A POSLANCOM  NEMECKÉHO BUNDESTAGU,

V RÁDIU SBS 2 SLOVAK PRE KRAJANOV V AUSTRÁLII

A NA NOVOM ZÉLANDE  V SLOVENSKOM JAZYKU 

POČÚVAJTE NA:

https://www.sbs.com.au/…/podolay-o-rokovani-v-sr-berlinskej…