SLOVENSKÉ OZVENY – časopis krajanov a ich priateľov v Miláne, aj o tvorbe výtvarníčky Oľgy Kuchtovej z Banskej Štiavnice

Na inom mieste webového sídla Úradu pre Slovákov žijúcich v zahraničí vyzývame našich krajanov, aby sa tí, ktorí tvoria vo svete médií, a teda šíria informácie z prostredí slovenského sveta o ich aktivitách a prínosnej činnosti v rámci zušľachťovania slovenskosti, ozvali, dali vedieť o sebe a ich vklade do rozmanitého zobrazovania prostredí, v ktorých žijú naši krajania. Prostredníctvom novín, časopisov, rozhlasu a televízie, rovnako aj rôznych formátov internetových médií tak podajú najlepšie svedectvo o tom, že sú činorodí, že prinášajú podnetné okamihy z svojho spolkového i individuálneho života, a že sa s nimi s pôžitkom podelia aj s ďalšími krajanmi. Výnimkou v tomto  nie sú ani Slováci a ich priatelia v talianskom Lombardsku , kde ich spája Združenie krajanov a priateľov Slovenska v Miláne.

Aktuálne sa nám naši krajania z Milána ozvali najnovším, už prakticky sviatočným číslom ich časopisu SLOVENSKÉ OZVENY / ECHI SLOVACCHI, v ktorom prinášajú okrem vianočnej atmosféry obrazom aj slovom  kúštik tvorivej krásy priamo zo Slovenska, aby aj týmto pôsobom sprostredkovávali dobrý chýr o našej vlasti. A to priamo spod Sitna z kraja, ktorému tróni očarujúci skvost celého Slovenska – Banská Štiavnica. V nej tvorí aj výtvarníčka a fotografka Oľga Kuchtová. A práve jej stručný profil dotvárajú v časopise krajanov v Miláne SLOVENSKÉ OZVENY aj diela – obrazy, ktoré vznikli v ateliéri Oľgy Kuchtovej.

 

O OĽGE KUCHTOVEJ VIAC AJ NA:

https://zurnal.pravda.sk/spolocnost/clanok/531974-olga-kuchtova-predtym-som-sa-citila-ako-v-zoo/

 

Na titulnej fotografii:

Rodáčka z Banskej Štiavnice Oľga Kuchtová v historickom centre mesta na Námestí sv. Trojice.

Foto: pravda.sk

 

LISTUJTE V SLOVENSKÝCH OZVENÁCH Z MILÁNA!

Časopis na 12 stranách vo fotogalérii.

 

Uverejnené: 3. 12. 2020