Soňa Ajini, odborníčka na námorné právo, v Rádiu Slovensko RTVS

Je jedinou Slovenkou, ktorá sa na treťom najväčšom ostrove v Stredozemnom mori venuje námornému právu. V jej pozornosti je však aj obchodné právo a právo duševného vlastníctva. A pritom po skončení vysokej školy sa chcela zamerať na trestnú oblasť. Lenže cesty osudu nasmerovali atraktívnu Košičanku na Cyprus. Doktorka práv Soňa Ajini prišla na chvíľku domov a stretla sa aj s Ľubicou Hargašovou, autorkou obľúbeného cyklu NAŠI A SVETOVÍ v Rádiu Slovensko RTVS.

 

Stiahnuť audio súbor

 

Slováci a Česi, ktorí žijú na Cypre a potrebujú rady právnika, majú šťastie. Pôsobí tam totiž doktorka práv Soňa Ajini. Nielenže hovorí po slovensky, ale je aj vynikajúca odborníčka v námornom a obchodnom práve a nie je pre ňu problém podať pomocnú ruku a právnu radu aj v partnerských vzťahoch. Jednoducho pomáha, kde treba. Zistila to počas rozhovoru aj Ľubica Hargašová.

 

Stiahnuť audio súbor

 

Chýr o pomoci právničky Sone Ajiny krajanom prišiel až domov. Minulý týždeň jej slovenská veľvyslankyňa na Cypre odovzdala ďakovný list od Miroslava Lajčáka, ministra zahraničných vecí a európskych záležitostí SR, za nezištnú pomoc našincom na ostrove uprostred Stredozemného mora. Bolo to pre mladú právničku mimoriadne príjemné prekvapenie.