Všetci sme na jednej lodi- vo filme

26. decembra 2011 spolok Čiernohorsko- slovenského priateľstva (ČSP) v Podgorici zorganizoval slávnostnú premiéru dokumentárneho filmu „Všetci sme na jednej lodi“. V polhodinovom filme stručne predstavili činnosť združujúcej organizácie čiernohorských Slovákov. Spolok vo svojej doterajšej štvorročnej činnosti pripravil mnohé podujatia, pričom medzi najúspešnejšie podujatia patrili plavby po Skadarskom jazere, ktoré sa uskutočnili v roku 2009 a v roku 2011.  Plavba vyznela ako symbol existencie slovenského národa v Čiernej Hore. Plavbám venovali aj tento dokumentárny film. Symbolika je aj v tom, že malá skupina etnických Slovákov sa stretáva na lodi počas plavby po najväčšom jazere juhovýchodnej Európy.

Scenár filmu napísal a takisto aj režíroval Ondrej Vízi, text čítala Ivana Kopecká Bajković, montáž a strih zabezpečil Aleksandar Pajović. Film vyrobilo Čiernohorsko-slovenské priateľstvo, 2011. Tvorcovia očakájú, že film odvysielajú vo verejnoprávnej televízii Čierna Hora (RTCG) a iných komerčných televíziách v krajine ako aj v zahraničí. Záujem o film už prejavili televízie vojvodinských Slovákov  TV Petrovec a TV Kovačica. Projekt finančne podporil Úrad pre Slovákov žijúcich v zahraničí.

Na premiére filmu sa zúčastnila aj pani Danka Latković, šéfka kancelárie Vlády Čiernej Hory pre spoluprácu s mimovládnymi organizáciami, poslanec v parlamente Miloš Savov Milić a iní vzácni hostia.