Nahrávam Udalosti
Táto udalosť už prebehla.

Asociácia pre výskum kultúry Slovákov vo Vojvodine usporiada koncert pre žiakov Gymnázia Jána Kollára v Báčskom Petrovci dňa 25. 11. 2022 o 12.00 hodine pod názvom  „S Hviezdoslavom do lavíc“. Ide o prezentáciu tvorby Františka Báleša, ktorý zhudobnil básne významných slovenských básnikov, osobitne Hviezdoslavove sonety.

Druhý koncert František Báleš Ansámbla Jazz a slovenská poézia sa uskutoční  v predvečer 18. muzikologickej konferencie v Kultúrnej stanici Edjšeg v Novom Sade, ulica Antona Čehova č.4, 25. novembra 2022 o 18 hodine tiež v organizácii Asociácie a Kultúrnej stanici Edjšeg.

František Báleš Ansámbel je zoskupenie profesionálnych hudobníkov a literárnych nadšencov, ktoré vzniklo v roku 2018. Založil ho džezový klavirista, skladateľ a pedagóg František Báleš, aby svojou tvorbou oslávil diela významných slovenských básnikov a časť repertoáru ansámblu tvoria aj jeho vlastné zhudobnené básne. Album „Sonety“ získal prestížne ocenenie v ankete Radio Head Awards, ako najlepšia džezová nahrávka v roku 2021.

Go to Top