Viera Kučerová z Občianskeho združenia BONA FIDE, autorka a moderátorka relácie SLOVENSKÁ MOZAIKA v Rádiu Z, si v aktuálnom vydaní publicistického rozhlasového „dvojtýždenníka“ pozvala k mikrofónu  politika, sociológa a prognostika FEDORA GÁLA. Reláciu priniesla Slovenská mozaika v Rádiu Z v sobotu 9. a v nedeľu 10. októbra  – zakaždým od 7.00 do 8.00 h.

„Hosťom Slovenskej mozaiky bude slovenský politik, sociológ a prognostik Fedor Gál. V priebehu Nežnej revolúcie bol spoluzakladateľom platformy  Verejnosť proti násiliu, viedol Koordinačné centrum VPN, neskôr sa stal predsedom tohto hnutia a poradcom vlády. Pomerne rýchlo odišiel zo sveta politiky, presťahoval sa z Bratislavy do Prahy, kde žije a pracuje.

V súčasnosti vyšla jeho najnovšia  kniha Mimochodom / Mimochodem, v ktorej zachytáva okamžiky každodennosti od marca 2020 do marca 2021 a jej súčasťou sú fotografie Mira Švolíka. O tejto knihe,  ale aj o aj význame novembra 1989 a problémoch súčasnej doby,  sa s Fedorom Gálom porozprávame v Slovenskej mozaike v Rádiu Z,“ avizuje k pozvaniu započúvať sa do rozhovoru s FEDOROM GÁLOM  autorka relácie Viera Kučerová.

Foto: romata.sk

 

Reláciu si môžete vypočuť aj v archíve na:

http://www.bonafideos.cz/content/slovensk%C3%A1-mozaika-s-fedorom-g%C3%A1lom-0

RELÁCIU SLOVENSKÁ MOZAIKA  POČÚVAJTE NA: 

http://www.radiozet.cz/ alebo 101,1 FM

RELÁCIE V ARCHÍVE: 

http://www.bonafideos.cz/

 

Pre Rádio Z pripravuje reláciu SLOVENSKÁ MOZAIKA Občianske združenie BONA FIDE s podporou Ministerstva kultúry ČR, Úradu vlády ČR a Úradu pre Slovákov žijúcich v zahraničí.