Viera Kučerová z Občianskeho združenia BONA FIDE, autorka a moderátorka relácie SLOVENSKÁ MOZAIKA v Rádiu Z, si v aktuálnom vydaní publicistického rozhlasového „dvojtýždenníka“ pozvala k mikrofónu inovátora a autora vzdelávacích webov ANDREJA PROBSTA, krajana pôsobiaceho v Prahe. Reláciu prináša Slovenská mozaika v Rádiu Z v sobotu 1. januára 2022 od 9.20 h a v nedeľu 2. januára  od 7.00 h.

„Hosťom Slovenskej mozaiky  je inovátor a autor vzdelávacích webov  Andrej  Probst.  Sám o sebe hovorí:Venujem sa vzdelávaniu cez tvorbu digitálnych edukačných nástrojov pre distančné vzdelávania na základných a stredných školách. Ide o webové portály, na ktorých žiaci a študenti precvičujú nadobudnuté znalosti v škole. Učiteľ zadáva úlohy, sleduje rozvoj žiakov. Rodičia majú prehľad, ako ich deti pracujú.   Niečo som sa v živote naučil, nadobudol som nejaké skúsenosti, mnohé veci sa mi v živote podarili, rád sa o to podelím s ostatnými. Zo Slovenska odchádza stále viac ľudí (veď aj ja som odišiel). A Slovensko potrebuje pomôcť. “  To sa prejavilo aj v iniciatíve Srdcom Doma, kedy Slováci v zahraničí využili aj aplikáciu Srdcom Doma, aby si zaistili žiadosti o možnosť voľby poštou . Andrej je spoluzakladateľom a súčasným predsedom spolku Pražská kaviareň,“ avizuje rozhovor s Andrejom Probstom autorka relácie Viera Kučerová.                                  

Reláciu nájdete aj v archíve na: 

http://bonafideos.cz/content/slovensk%C3%A1-mozaika-s-andrejom-probstom-1-2-1-2022-0

RELÁCIU SLOVENSKÁ MOZAIKA  POČÚVAJTE NA  

http://www.radiozet.cz/ alebo 101,1 FM

RELÁCIE V ARCHÍVE: http://www.bonafideos.cz/

Pre Rádio Z pripravuje reláciu SLOVENSKÁ MOZAIKA Občianske združenie BONA FIDE s podporou Ministerstva kultúry ČR, Úradu vlády ČR a Úradu pre Slovákov žijúcich v zahraničí.