Vo štvrtok 11. novembra 2021 o 10.30 h organizuje Ministerstvo zahraničných vecí a európskych záležitostí SR v Kongresovej sále rezortu Spomienkové stretnutie pri príležitosti 100. výročia narodenia Alexandra Dubčeka. Súčasťou programu podujatia, na ktorom sa zúčastnia aj bývalý prezident Rakúskej republiky Heinz Fischer a predseda Ústavného súdu Českej republiky Pavel Rychetský, bude o 12.15 h položenie kvetov k pamätníku A. Dubčeka na námestí pred budovou Národnej Rady SR.

Pripomienkové podujatia na počesť jedného z najvýznamnejších Slovákov 20. storočia sa konajú aj v zahraničí.

Podľa informácie ZÚ v Ankare v parku Alexandra Dubčeka v Ankare si diplomati Veľvyslanectva Slovenskej republiky v Turecku pripomenuli 29. výročie úmrtia Alexandra Dubčeka (7. novembra 1992), jedného z najvýznamnejších predstaviteľov moderných československých dejín.

Položením venca si uctili pamiatku slovenského politika a veľvyslanca, ktorý práve v Turecku  pôsobil v období od februára 1970 do júna 1970 ako mimoriadny a splnomocnený veľvyslanec ČSSR. V sprievode veľvyslanca SR v Turecku Jána Pšenicu boli vedúci Úradu pridelenca obrany plk. Ľuboš Klíma, zástupkyňa veľvyslanca Milica Serdarević a konzul Veľvyslanectva SR v Ankare Matúš Cirák.

ZDROJ: mzv.sk

FOTO: mzv.sk